Citroen BX – samochód w stylu synthwave

Podjąłem się zbyt ambitnego tematu na wpis i napisałem go 40%.

Ale za to poskładałem film.

Tagged: Tagi:
 1. tolep

  Przepraszam, ale czemu nazywa się to mikroportem?

 2. drzekson

  Czy singiel z utworem przewodnim jest/będzie dostępny na stronie, bądź w dobrych sklepach muzycznych?

 3. benny_pl

  film znow nie dziala 🙁
  tolep: moze od „portable microphone” 😉

 4. benchi

  Miałem w swoim krótkim acz intensywnym dotychczasowym życiu dwie sztuki BX’a. Oba „unormalnione” czyli po liftingu z silnikami 1.4 z serii TU (nie leżaki z serii X jak na filmie).
  Mogę pochwalić BX’y za wygodę, praktyczność i względną bezawaryjność.
  Niestety w dzisiejszych czasach dostępność części staje się zmorą.
  Silniki były elastyczne i oszczędne ale trochę zbyt głośne.

 5. wojtek_

  Kiedy nalebki na dżzżwi chyche bose

 6. nudny

  Złomnik, nigdy ci tego nie zapomnę jak x lat temu na rozpoczęciu czy tam zakończeniu sezonu YW zagadałem do ciebie i nieśmiało pochwaliłem się że moim pierwszym autem, gruzo-BX’em za 2000zł pojechałem na luzie do Budapesztu i wróciłem. Skwitowałeś to wtedy słowami „A co to za problem? Przecież to normalny współczesny samochód.” A teraz sam się przyznajesz że jesteś miękka faja i nie jeździłbyś. Zniszczyłeś wtedy młodemu człowiekowi marzenia, teraz przez ciebie jeżdżę Mercedesem baleronem w sedanie zamiast czymś ciekawym i niecodziennym. Fajny film, dorwałeś od właściciela na test bardzo ciekawą wersję. Leader to była taka biedniejsza bieda, stąd np lampka tylko na słupku kierowcy i brak tylnej wycieraczki. Obecnie takie Leader’y potrafią być wyżej cenione niż różnego rodzaju GTI i inne wypasy.

 7. Matt

  Nie miałeś citroena to co się wypowiadasz?😉

 8. Piotr

  Witam, 30 czerwca w Biłgoraju odbędzie się zlot pojazdów zabytkowych. Wybierasz się może?

 9. Skate

  Hyę, nie wiem, może mi się wydaje, ale Redaktor w tym filmie wyglądał na zmęczonego, zniechęconego??? może to kwestia upału, ale ja bardzo w Redaktorze cenię właśnie entuzjazm i całkowite zaangażowanie emocjonalne w graty.

 10. Tony

  Poproszę „Baesse hoehen” w mp3, koniecznie wersja z wokalem. Będę puszczał zapętlone podczas jazdy moim oplem kupionym za cztery cyfry z jedynką z przodu.

 11. admin

  to pewnie było z 10 lat temu, wtedy sytuacja była jakby nieco inna, to tak jakbyś dziś pojechał Xiantią

 12. nudny

  @admin – konkretniej z 5-6 lat temu, ale luz, żartowałem. Sam bym już nie jeździł BXem przez dostępność (a raczej jej brak) części zamiennych. Co do mechaników – jest kilku ogarniętych w Warszawie, ja swojego serwisowałem na Zielonej na Sadybie (hydro robią, albo robili).

 13. benny_pl

  filmik sie udalo obejzec poprzez sciagniecie go na dysk i obejzenie 🙂
  Zlomniku skoro to jest na plycie podlogowej 305-tki no to jak by Ci to hydro zdechlo na amen to zawsze mozna zalozyc makpersony i belke tylna z 305tki oraz zwykla pompe i serwo hamulcowe i juz masz niezawodnego BXa bez hydro 😉

Comments are closed.