Film: wycieczka Fordem Capri na Capri

Niestety, nowy odcinek.

Nie przegapcie „Kuby – wyspy gratów”. Prawdopodobnie 18.09 preorder!

Tagged: Tagi:
 1. dr. Kamil

  Drag race Capri 1.3 vs Manta 1.2/1.3 był by czymś pasjonującym.

 2. martinez

  „Każdy porządny samochód powinien mieć swoją ulicę w Warszawie” …jako właściciel Poloneza zgadzam się.

 3. benny_pl

  fajny samochod, fajny odcinek 🙂
  ten 1.3 to pewnie ohv kent/endura?
  a ten v6 ma cos wspolnego z volcanem v6?

 4. Pierr Dolnick

  He,he „nic po niej nie widać, a koroduje” …

 5. Maliszep – kiedyś każdy kierowca potrafił parkować bez żadnych elektronicznych wynalazków.
  Tak samo jak każdy potrafił hamować bez ABS-u i jeździć zimą po zakrętach bez kontroli trakcji.

 6. jcb – szczególnie wesoło było zimą Borewiczem na łysych oponach D-124, albo Skodzianką 105 i to bez worka piasku w bagażniku z przodu. I jeżdziło się !

 7. Te wszystkie odmóżdżające dodatki i tak znajdą swój finał w pojazdach typu: Frito’s Car :)))

 8. Nie jestem pewien ale czy aby te lampy przeciwmgielne nie są z vipera?

 9. KIEROWCA

  Porównanie Capri vs. Manta było kiedyś w Auto Świecie. Jeśli mnie pamięć nie myli ok. 2000 roku, czerwona Manta i żółte Capri, nowsze modele z lat 80.
  Sztuka to by było w dzisiejszych czasach zrobić test Renault 15/17 – o ile jeszcze jakiś egzemplarz się uchował. Szczególnie podobała mi się w nich deska z oddzielnymi daszkami liczników i kierą. Całkowicie zapomniany wóz, na żywo widziałem taki może ze dwa razy.
  Ze starych Fordów zawsze najbardziej podobały mi się dziobaki. Escorty z lat 70 o sylwetce zbliżonej do Kadetta B/Dacii też były niczego sobie.
  Capri jeździło jedno po mieście na przełomie tysiąclecia ale było w strasznym stanie, widać, że kupione przez kogoś kto niezbyt miał dostęp do części i drutował. Ostatecznie skończyło chyba na złomie.

 10. @jcb
  Liczby nie kłamią. O ile dobrze pamiętam, to w 1990r liczba ofiar śmiertelnych była grubo ponad 9000. Należy uwzględnić mniejszy ruch, mniejszą ilość ciężarówek, pojazdy o mocy ponad 90KM jako mniejszość. Moim zdaniem to w większości właśnie przestarzałe technicznie samochody są główną przyczyną, oprócz słabszych dróg. Zwróć uwagę, że w trzecim świecie też jeżdżą takimi złomami, jak my wtedy i u nich liczba śmiertelnych również jest wysoka. Sam nie miałem nigdy w aucie nic poza ABS i nie uważam, aby było mi coś więcej potrzeba. Można do tego podejść także darwinistycznie, ale to błąd, bo ginie zbyt dużo postronnych uczestników ruchu. W przypadku motocyklistów można zastosować zasadę doboru naturalnego.

Comments are closed.