Rozpoznawanie samochodów na rajdzie – poszło mi nieźle, ale…

Na wczorajszym rajdzie pt. Matka siedzi z tyłu było zadanie z rozpoznawaniem samochodów z filmu Nie lubię poniedziałku.

Z 10 pojazdów 9 było śmiesznie łatwych a jeden mnie zagiął (kliknij na obrazek).

Wiadomo, od góry – Triumph, Ford Taunus, Renault Dauphine, Simca 1000, Chevrolet Camaro, Fiat 124, POTEM NIE WIEM, Mikrus, Humber Super Snipe, Opel Olimpia Rekord, Renault 8 i Peugeot 404.

Ten samochód widoczny z góry jest maźnięty.
Ludzie twierdzą że to Aronde.
Moim zdaniem bok nie przypomina Aronde.

Co uważacie?

Tagged: Tagi:
 1. Kamil

  Z tej perspektywy wygląda według mnie jak Volvo Amazon, ale to zdjęcie jest zbyt słabe by w 100% stwierdzić.

 2. JanuszC32

  Jak dla mnie to jest Aronde P60, zapewne Montlhery lub jakaś inna wersja specjalna z tą chromowaną wstawką na słupku C

 3. Jakub

  Moim zdaniem, to jednak późna Aronde. Szyba, zderzak, lampy. Nie widać jedynie dwubarwnego malowania – ale pamiętajmy, że w chwili kręcenia filmu to auto mogło mieć 10 lat a część listew i dwubarwne malowanie – zniknąć po drodze.

 4. Cezary

  z Aronde P60 Montlhery zgadza się przetłoczenie na dachu, zachodząca na boki tylna szyba, srebrna okładzina słupka C, nisko umieszczona tablica rejestracyjna, sporo.

  a, i nie Renault 8 tylko 10 prędzej

 5. Moja pierwsza myśl też była taka że to Aronde. Ale jakaś duża chyba.

 6. też Igor

  British, pierwsze skojarzenie P 4, ale to Hillmann, stawiam na Minx

 7. A. Łukaszenko

  1961 Simca Aronde P60 Montlhéry

 8. Piotr

  Mysle ze to jest Aronde P60 Monthlery 1961-65. Elysee ma troche mniej wygieta tylna szybe.

 9. Ja strzelam jednak, że Aronde, acz nie jestem pewien, gdyż tylne światła. I Cezary ma rację – za Panem Funkcjonariuszem przejeżdża R10.

 10. radosuaf

  Ale to były piękne czasy… Gdyby teraz wzięli zdjęcia z jakiegoś polskiego filmu, to by było: Passat, Passat, Octavia, BMW 3, A4, A6, Fabia, Passat, Golf, Lupo…

 11. Krzyś

  Slavicis ma rację. Nawet malowanie się zgadza – dach czarny/grafitowy, reszta bordowa/wiśniowa.

 12. też Igor

  To mogą też być dwa różne samochody na różnych zdjęciach, Simca i Hillmann, wydaje mi się, że tablice są na różnych wysokościach.

 13. syreniarz

  Jako posiadacz simci aronde, autorytatywnie stwierdzam, że to Simca Aronde p60. Cieszyłem się, że to simca na tym filmie jeszcze w epocie filmów na VHS, kiedy ojciec przyniósł mi „Nie lubię poniedziałku” z pobliskiej wypożyczalni. Nie mam pojęcia, jak można mieć wątpliwości, ale mogę być nieobiektywny bo z racji bliskiego kontaktu od ponad 20 lat aronde wydaje mi się bardziej typowa jak polonez;) Swoją drogą przeprowadzałem eksperyment na motoweteranbazarze w Łodzi i na kilkadziesiąt pytań typu „Jest coś do Aronde?” większość odpowiedzi brzmiała: „Co to jest Aronde” a reszta: „Nie ma.” Zdaję się, że ta generacja nie była oficjalnie importowana do Polski. 90A była, głównie dla górników, dwie które miałem pochodziły z Wałbrzycha i z GOP-u, dawczyni silnika do Katowickiej jeździła w warszawskiej ambasadzie, polska historia praktycznie każdej, którą znam i istniała niedawno, albo jeszcze istnieje zaczyna się w Stalinogrodzie/Katowicach. No chyba, że jakiś janusz biznesu przywiózł jakąś za 500 euro ze szwecji z nadzieją na biznes życia. Jeżeli jesteście zainteresowani naprawdę tanim i dobrym samochodem z lat 50- to właśnie simca. Tylko nie spodziewajcie się innego, jak kubański, stanu pojazdu. Nie masz inwencji twórczej to tego nie kupuj.

 14. Bezi

  Dla mnie Aronde, tył podobny jak cholera.

 15. Z całym szacunkiem, bardziej Renault 10 niż 8 (kierunkowskaz i pozycja obok reflektora a nie pod oraz płaska maska). I ten nieznany to raczej Aronde. Poza tym piękny collage 🙂

 16. @radosuaf Taki był polski serial Ekstradycja, gdzie wszyscy jeździli Nissan’ami 🙂

 17. Hurgot Sztancy

  @Ja, radosuaf – polecam Killera, nirvana dla fanów nissana 😉

 18. Wniosek – kino III RP rajem dla fanów JDM.

Comments are closed.