GALUAZY

Jak byłem mały, moi rodzice palili papierosy. Wtedy wszyscy palili papierosy. Potem wszyscy rzucili oprócz Krzycha (pozdro). Ja wtedy też myślałem, że jak będę duży to będę palił papierosy. Jak podrosłem, to się okazało że papierosy są ohydne i cuchną. Próbowałem spalić jednego i nie dałem rady, wyrzuciłem po 3 machach i machnąłem na to ręką. Jak byłem mały, moi rodzice palili papierosy dostępne za złotówki, i mówili że w Peweksie dostępne są takie lepsze papierosy GALUŁAZY. Zawsze byłem ciekaw jak wyglądają GALUAZY. W końcu ojciec pokazał mi ich reklamę w jakimś zagranicznym czasopiśmie, które przywiózł z Berlina. I tam było napisane „Gauloises” i byłem rozczarowany, bo myślałem że będzie napisane GALUAZY. Do dziś nie wiedziałem jak wyglądają Galułazy, ale teraz już wiem, uważajcie, oto

GALUAZ!

goluaz

Jakbym był na Kubie, to bym się nawet nie zdziwił, tylko bym powiedział „o, ciekawe” i dalej polował na Studebakery przerobione na Kię Picanto. Ale w Niemczech? To musiał być wyjątkowy człowiek. Pewnego dnia wstał, pociął na kawałki UAZ-a, zdemontował panele zewnętrzne z Gallopera, przyfasonował te od UAZ-a i całość machnął na czarny mat. Dlaczego ja nie mam tyle czasu i umiejętności na takie projekty? No i last but not least, ciekawe co stało się z panelami z Gallopera i resztkami z UAZ-a? Czy powstał z nich UOPER?

LINK

Martwi mnie tylko ten zgubiony brief. Może znajdzie się w Saragossie. Czytałem taką książkę „brief znaleziony w Saragossie”.

Tagged: Tagi:
 1. Trochę wyje ten kanciasty dach, ale tak poza tym rewelka. Jeździłbym.

 2. ryży_włodzio

  UOPer? Auto dla UOPu? 😀

 3. Piotrek

  Kanciasty dach jest spoko. Naturalnie wygląda – jak typowy samochód realnego socjalizmu – produkowany przez 60 lat i w ramach 14 liftingu postanowiono zrobić dach w kant.

 4. brakuje fejsbukowych reakcji, bo bardzo chciałbym dodać tu serduszko

 5. Pavlus.

  I silnik pewnie ael z audi c4 hahaha 😀

 6. Krzysiek

  Jest jeszcze albo był w Polsce Patrol krótki z przodem od Uaza.

 7. Pataps

  Borze tucholski… co tu zaszło? Dlaczego złomnik… tfu… Poznajemy samochody zmieniło się w srajtaśmę? Also dobrze by było wyróżnić w jakikolwiek sposób linki..

 8. Japa

  Na podwórku chyba Jaguar i Mondeo. Uwaga, już za chwilę w sprzedaży: Monguar, W skórze, w tempomacie, bez DPF, bez brief…

 9. Marek Jarosz

  Wow, kupiony pewnie za 100 euro na śmietniku, niezła przebitka 🙂 Jeżeli ktoś kupi oczywiście.

 10. Rafał

  Znaczy… tego… Nowy wygląd strony bardzo dobrze współgra z wyglądem Galuaza…. znaczy, może jakiś sens w tym jest… może ja go po prostu nie pojmuję…

 11. Coś z innej beczki .
  Drogi Zlomniku wcześniej za-jawiłeś temat że ” wiecie co sądzę o montowaniu instalacji gazowej do samochodu ” , no weź i wytłumacz bo jakoś nie natknąłem się na to co ty sądzisz o tym . Reszta forumowiczów chyba jest tego samego zdania .

 12. Moim zdaniem wygląda dużo lepiej zarówno od fabrycznego gallopera jaki i fabrycznego uaza ze sztywnym dachem

 13. Wojluk

  Fajne zmiany na stronie. Rozumiem, że koniec z Facebookiem?

 14. Pozdro, ale ja też rzuciłem. Od czasu powrotu z Kuby nawet 2 razy. Serio!

 15. marky

  Co tu się odjaniepawliło z tym Galloperem? Body swap tak szalony, że nie zdziwiłbym się, że to wcale nie z Niemiec, ale ze Wschodu albo przynajmniej, że za to jakiś rusek mieszkający w Niemczech odpowiada….

 16. MarcoMatador

  lux maszyna 🙂 byle ktoś nie wpadl na przerobienie kamaza 🙂

 17. Diesel Power

  Ojciec dawno temu kupił UAZ’a za kilkaset złotych z silnikiem 2.4D z Mercedesa Beczki. Stał kilka lat, więc wlał do niego świeżą ropę, włożył dobry akumulator i po chwili odpalił. Nawet napędy miał sprawne i szło nim poświrować w terenie, tyle że hamulce (jeśli można tak to nazwać) miał słabe. Ale za parę stówek to super wóz. Potem ktoś to kupił, jakiś leśnik, mieszkał głęboko w puszczy, więc dla niego idealny, a że na ropę i z nieśmiertelnym silnikiem, to piał z zachwytu razem z dzikimi kurami leśnymi.

 18. Człowiek chce kupić niebanalną terenówkę ze wschodu, z papierami, a jak się znajdzie odpowiednia, to jak na złość wszystko mu w brief.

 19. pete379

  Ale w tle widzę już podniesioną Grand Vitarę ze snorkelem…

 20. Adam

  MIałem podjechać obejrzeć bo mam w sumie ze 120km. Ale po co jak i tak się go nie zarejestruje 🙁

Comments are closed.